PROJELER

Kalıcı Eserler

TED RÖNESANS KOLEJİ

Rönesans Holding ve Rönesans Eğitim Vakfı tarafından Türk Eğitim Derneği (TED) işbirliğiyle kurulan TED Rönesans Koleji, ilk kez 2014 – 2015 eğitim öğretim yılında öğrencileri ile buluştu. 38 milyon TL tutarında bir yatırım ve 1200 öğrenci kapasitesi ile İstanbul’da kurulan kolej, yabancı dil eğitimine önem vererek, öğrencilerinin akademik ve sosyal gelişimi için gerekli tüm olanakları sunuyor. TED Rönesans Koleji’nde eğitim, spor ve sanat etkinlikleri iç içe tasarlandı. Bu çerçevede, okulun kapalı alanında 300 kişilik çok amaçlı bir salon, bir kapalı spor salonu, bir beden eğitimi salonu, jimnastik ve bale salonları, bireysel müzik odaları, bando ve orkestra odaları, sanat atölyeleri, hobi ve etkinlik alanları bulunuyor. Daha sağlıklı bireyler yetiştirmeyi hedefleyen TED Rönesans Koleji, Kantinsiz Okul Projesi’ni hayata geçirdi ve doğa dostu binasıyla da Amerikan Yeşil Bina Konseyi (USGBC) tarafından verilen, dünyanın çevre alanındaki en önemli gönüllü sertifikalarından biri olan, LEED (Enerji ve Çevre Tasarımında Öncülük) Altın Sertifikası’nı almaya hak kazanan, Türkiye’deki ilk özel okul oldu. TED Rönesans Koleji ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.tedronesans.k12.tradresinden ulaşabilirsiniz.

DARENDE BEKİR ILICAK MESLEK YÜKSEK OKULU

Rönesans Eğitim Vakfınca inşa edilen Darende Meslek Yüksek Okulu Malatya İnönü Üniversitesine bağış protokolü çerçevesinde bağışlanmış ve İnönü Üniversitesi Senetosu okulun adını Kurucumuz ve Onursal Başkanımız Sayın Bekir Ilıcak’a atfen Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksek Okulu olarak onaylamıştır. Bağış tarihinden günümüze okulun masrafları vakfımızca karşılanmakta ve öğrencilerimize vakfımızdan burs imkanı sunulmaktadır.

KERİMAN ÇETİNKAYA ANAOKULU

Rönesans Eğitim Vakfı tarafından Kahramanmaraş’ta inşa edilen Keriman Çetinkaya Anaokulu, 2014-2015 eğitim öğretim yılında eğitime başlamıştır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Eğitime Yüzde Yüz Destek” kampanyası kapsamında, 8 derslik ve 150 öğrenci kapasitesi ile inşa edilen okul, Kahramanmaraş Valiliği’ne bağışlanmıştır. Rönesans Eğitim Vakfı tarafından gerçekleştirilen sosyal projeler kapsamında zaman zaman öğrenciler ile buluşmalar sağlanmaktadır.

TED AYŞE ILICAK KÜTÜPHANESİ

Rönesans Holding’in katkılarıyla TED Üniversitesi içinde kurulan ve toplamda 525 m² kapalı alan sahip olan kütüphane, kullanıcılarına yaklaşık olarak 12 bin kitap ve 150 süreli yayın kaynağı sunuyor olmakla birlikte; titizlikle seçilen elektronik gereçler, tarama terminalleri, kablosuz ağ ve hızlı ve güvenli bir İnternet erişimi ile de dijital kaynaklara ulaşma olanağı sağlıyor.

AMASYA ÜNİVERSİTESİ YÜKSEL AKIN TAŞOVA MESLEK YÜKSEK OKULU

Rönesans Eğitim Vakfı ile Amasya Üniversitesi, Taşova Kaymakamlığı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Amasya Valiliği ile gerçekleştirdiği protokol çerçevesinde, 4 katlı ve 3.780 m² inşaat alanına sahip 12 derslikli yüksekokulunun yapımını tamamlayarak üniversite yönetimine bağışladı.

AYŞE ILICAK İH ORTAOKULU & KIZ ANADOLU LİSESİ

Yozgat’ta inşa edilen Ayşe Ilıcak İH Ortaokulu ve Kız Anadolu Lisesi ortaokul ve lise olmak üzere iki ayrı eğitim binasından oluşmaktadır. Laboratuvar, kütüphane, teknoloji tasarım atölyesi ve çok amaçlı salonları bulunan okullar, toplamda 24 derslik ve 600 öğrenci kapasitesi ile Yozgat Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne hibe edilmiş; ilk kez 2015-2016 eğitim öğretim yılında öğrencileri ile buluşmuştur.

GÜRSU CÜNEYT YILDIZ DEVLET HASTANESİ

Bursa’da inşa edilen ve 13 bin metrekare kapalı inşaat alanına sahip olan Gürsu Cüneyt Yıldız Devlet Hastanesi, 75 yatak kapasitesi, 33 poliklinik, 4 yoğun bakım ünitesi ve 4 ameliyathanesi ile TC Sağlık Bakanlığı’na hibe edilerek; 2016 yılından itibaren ilçedeki yurttaşlara sağlık hizmeti sunmaktadır.